• Katarína Marton

Značka RK alebo prečo realitka áno?

Aktualizace: 8. dub 2018

Realitná kancelária je dokonalý asistent, ktorý Vás prevedie svetom obchodu pri predaji alebo kúpe Vašej nehnuteľnosti.


Vážení klienti, milí priatelia, kolegovia. Rada by som Vás previedla mojím vnímaním značky REALITNÁ KANCELÁRIA.


Realitná kancelária je dokonalý asistent, ktorý Vás prevedie svetom obchodu pri predaji alebo kúpe Vašej nehnuteľnosti. Spája dve obchodné strany, s rovnakým cieľom, často rozdielnym vnímaním a emóciami. Kupujúci kontra predávajúci. Medzi týmito „súpermi“ stojí RK ako rozhodca, ktorý dbá na pravidlá ich hry. Predávajúci má záujem po prvej obhliadke čo najdrahšie, v najkratšom čase predať a takmer vždy má predstavu, že získa hotovosť. Kupujúceho zaujíma čo najlacnejšie a opatrne nakúpiť a prejsť najviac nehnuteľností a nakúp financovať formou bankového hypotekárneho úveru. Medzi týmito rozdielnymi vnemami je RK. V roli komunikátora, mediátora, obchodníka, psychológa na jednej adrese, „step by step“, profesionálna RK zosúladí odlišné názory zmluvných strán v konsenzus až obchod.


Stále si trúfate v pozícií kupujúceho alebo predávajúceho zvládnuť úlohy sami?

Je tu minimálne 5 dôvodov prečo tento príbeh zdieľať s RK. Ja ako žena pri kúpe auta si nechám poradiť profesionálmi z branže, pri rekonštrukcii domu si zavolám profesionálnu stavebnú firmu, vo fitku sa poradím s osobným trénerom a pri náročnej túre zvolím profesionálneho horského vodcu a vždy si vyberám na základe dobrých referencií. Až dnes každý robí čo vie, vtedy je to správne, na skúsenostiach a zručnostiach sa ušetriť nedá.

Máte zlé skúsenosti s RK? Je to ako s jedlom v reštaurácii, ak Vám jedlo nechutí, obsluha sa na Vás neusmieva, zanevriete na všetky reštaurácie?

Realitná kancelária, tak precízne skloňovaný pojem. Profesionálna RK, ktorú si zvolíte na Vašej ceste kúpy alebo predaja nehnuteľnosti, Vám poskytne:


  • Know - how. A bezpečne Vás prevedie celým realitným obchodom. Kúpa alebo predaj  vyžaduje množstvo formulárov, dokumentov, zvlášť pri hypotekárnych úveroch alebo poistení. Nehnuteľnosť je potrebné pred predajom, kúpou preskúmať – jej „čistotu“, jej históriu. Väčšina z vás sa nestretáva s tým každý deň, preto môže byť proces veľmi náročný a únavný. Znalý odborník vám pomôže s prípravou podkladov a ušetrí mnohých omylov.

  • Objektívne informácie a názory. Realitná kancelária disponuje informáciami o aktuálnej ponuke, má prehľad o vývoji cien nehnuteľností, dokáže objektívne posúdiť informácie. Jednoducho vie, čo a za aké peniaze môžete získať.

  • Obchodnú silu. Realitná kancelária nepôsobí ako solitér, ale má „naširoko rozhodené siete“, spolupracuje s inými kanceláriami, súkromnými osobami, databázou klientov. S každým kontaktom rastie šanca nájsť takú komoditu, po akej túžite.

  • Skúsenosti. Pri dohadovaní transakcie je obvykle viac možností na vyjednávanie ohľadom ceny, termínov, spôsobu financovania, prípadnej rekonštrukcie či vybavenia nehnuteľnosti. Maklér Vám dokáže pomôcť pri nich, ale aj pri samotnom komponovaní zmluvy, poradí vám, aké revízie či merania sú potrebné, v neposlednom rade, má prehľad o legislatívnych pomeroch a zmenách.

  • Pragmatickosť. Predaj či kúpa domu je osobná záležitosť. K domovu sa nám viažu spomienky, emócie, symbolizuje pre nás životné udalosti, hľadáme v ňom pokoj a bezpečie. Realitný profesionál sa dokáže na transakciu pozerať pragmaticky, čo je pri obchodovaní veľké plus.

Plánujete predávať alebo kupovať? Neviete aký by mal byť Váš prvý krok? Príďte na osobnú konzultáciu, rada Vás privítam.